Zawsze powtarzamy, że DIY to wielka frajda i ogromna satysfakcja. Zwłaszcza, jeśli uda ci się odnowić jakiś przedmiot tak, że jest nie do poznania. Dziś przedstawiamy jedną z takich metamorfoz – renowację małej komody. Niby nic w tym niezwykłego (przecież często odnawiamy różnego rodzaju komody), ale ta jest zupełnie wyjątkowa. A to dzięki autorskiej dekoracji w postaci malarskiego rysunku, który zdobi korpus mebla. Spodobał ci się nasz pomysł? Chwyć za pędzel i obudź w sobie artystę! 🙂


Jak zwykle w przypadku takiej renowacji skorzystaliśmy ze świetnych farb kredowych Jeger. To niezastąpione produkty, jeśli zależy ci na szybkim i pięknym efekcie. Bez problemu pomalujesz nimi meble, elementy dekoracyjne i przedmioty codziennego użytku. To produkty łatwe w użyciu i możesz je stosować bez gruntowania, a także konieczności usuwania poprzednich farb, co pozwala oszczędzić czas. Super!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Do malowania użyj wałka z mikrofibry.
Do malowania użyj wałka z mikrofibry.
Farba kredowa Jeger.
Farba kredowa Jeger.

To ci się przyda

Farba Kredowa, kolor Gustavian Blue
Lakier zabezpieczający Extra Mat
Emalia do drewna i metalu kolory z mieszalnika
– Papier ścierny o gradacji 180
– Wałek z mikrofibry
– Benzyna ekstrakcyjna

Połóż dwie warstwy farby.
Połóż dwie warstwy farby.
Pozostaw do wyschnięcia.
Pozostaw do wyschnięcia.
Narysuj szkic.
Narysuj szkic.

Wygładź powierzchnię komody

Zanim rozpoczniesz pracę zabezpiecz podłogę folią lub starym kartonem. Wygładź powierzchnię papierem ściernym o gradacji 180. Następnie dokładnie odpyl i odtłuść ją benzyną ekstrakcyjną. Powinna być czysta i sucha.

Namaluj obraz.
Namaluj obraz.
Możesz skorzystać z szablonu.
Możesz skorzystać z szablonu.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.

Pomaluj farbą kredową Jeger

Teraz rozkręć drzwiczki szafki – ułatwisz sobie malowanie. Wałkiem z mikrofibry nanieś dwie cienkie warstwy farby kredowej Jeger. Pozostaw do wyschnięcia.

Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.

autorską dekorację

Jeśli masz pewność, że powierzchnia jest w pełni utwardzona, chwyć za pędzel i namaluj wybrany motyw. My oddaliśmy szafeczkę w ręce zaprzyjaźnionej artystki, która własnoręcznie wykonała oryginalny wzór. Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żebyś uaktywnił/a swój twórczy potencjał. Możesz skorzystać z gotowego, wcześniej przygotowanego szablonu lub zaufać artystycznej wenie i dać się ponieść wyobraźni. Nie martw się, jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, zawsze możesz zamalować swoje dzieło. 😉

Zabezpiecz lakierem

Kiedy twój rysunek jest już całkowicie suchy, możesz zabezpieczyć szafkę bezbarwnym lakierem Jeger Extra Mat o matowym wykończeniu.